Enerji Kimlik Belgesi

Hayata geçirdiğimiz projelerde binaların yaşam standardı ve hizmet kalitesinde; endüstriyel projelerimizde ise üretim kalitesi ve miktarında düşüş oluşturmadan birim hizmet ve ürün başına en az tüketimi oluşturacağımız enerji verimliliği önlemlerini alıyoruz. Enerji Bakanlığı tarafından yapılan araştırmalara göre doğru enerji verimliliği projeleri yürütüldüğünde inşaat sektöründe %30 oranında enerji tasarrufu potansiyeli olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Çevre dostu bir marka olarak ülkemizin öz kaynaklarının verimli kullanılması adına tüm projelerimizde enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Enerji verimliliği alanında uzman kadromuz ve başarılı projelerimiz ile hem çevrenin korunmasına katkı sağlıyor hem de ülke ekonomisini destekleyici adımlar atıyoruz.Firmamız enerji verimliliği konusunda her zaman dünya standartlarını yakalayacak çalışmalara imza atıyor.

 

Dünyadaki en önemli enerji kaynakları petrol ve kömür gibi fosil yakıtlardır. Bu yakıtlar hızla tükeniyor ve bu ürünlere olan talep her geçen gün artıyor.  Çocuklarımıza güzel yarınlar bırakmak adına tüm projelerimizde düşük enerji tüketimi sağlamaya odaklanıyoruz. Enerji tüketimi ile oluşan zararlar küresel ısınma ve iklim değişiklikleriyle hem ülkemize hem de dünyaya ciddi zararlar veriyor. Bu yüzden ülkemizi ve dünyamızı düşünerek “Düşük Enerji Tüketimi ile Mutlu Yarınlar” diyoruz.

 

Ülkemizde kullanılan enerjinin %75 kadarı başka ülkelerden döviz üzerinden satın alınıyor. Ülke öz kaynaklarının içeride kalması ve enerji bağımlılığının hızla ortadan kaldırılması adına enerji verimliliği konusunda çok hassas davranıyoruz.

© 2021 Ekşioğlu Konut - Tüm Hakları Sakldır.