İş Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği son yıllarda ülkemizde çalışma hayatının merkezine giren bir kavram oldu. “Önce iş güvenliği” diyerek çıktığımız yolda yer aldığımız projelerde inşaat ve şantiye güvenliği konusunda profesyonel hizmet sunuyoruz.  İnşaat sektörünün faaliyette bulunduğu her türlü projede şantiyelerdeki güvenlik hizmetlerini karşılıyoruz. Özel inşaat alanında güvenlik sürecinde etüt ve proje aşamasının ardından inşaat sürecine geçildiği anda fizibilite durumu ve risk analizlerini belirliyoruz ve ardından projeye özel güvenlik stratejileri oluşturuyoruz.

 

Yürüttüğümüz projelerde öncelikle görev alan personellerin can güvenliğini dikkate alıyoruz. Sonrasında ise inşaat alanında malzeme ve ekipmanların güvenliğini sağlıyoruz. Hırsızlık, yağma, sabotaj, mala zarar verme gibi suç teşkil eden hareketlere karşı da gerekli tüm önlemleri alıyoruz.

 

Yer aldığımız tüm projelerde çalışma sahası ve şantiye sınırlarını belirleyerek saha giriş çıkışlarını kontrol altına alıyoruz. Şantiyenin çevre güvenliği sağlayacak tüm önlemleri hayata geçiriyoruz. Şantiyeye elektrik sağlayan hat ve elektrik ile çalışacak olan güvenlik sistemlerini de kontrol altına alıyoruz.

 

İnşaat sahalarında alt su, telefon, internet gibi alt yapı hatlarını araştırıyor ve gerekli güvenlik önlemlerini hemen hayata geçiriyoruz. Şantiyedeki araçlar için otopark, yedek parça deposu gibi alanlar oluşturuyor ve şantiye içi yolları iş makinelerinin kullanımına uygun hale getiriyoruz. Şantiyede görev alan personeller için giyinme, yatakhane, tuvalet, dinlenme alanı gibi yerler için de kontrolleri yaparak tüm  güvenlik önlemlerini alıyoruz.

© 2021 Ekşioğlu Konut - Tüm Hakları Sakldır.